Vyhledat

Veľakrát ste uvažovali nad kúpou vlastného člnu, obdivovali lode na Dunaji alebo pri mori?

Aktualizace: 6. čvn 2020

Máte radi vodné športy alebo ste cestovateľ, dobrodruh, ktorý má rád prírodu? Alebo hľadáte zábavu s priateľmi na akciu, zážitkový darček? Alebo si chcete po práci iba na chvíľu vyvetrať hlavu?


Na to aby ste získali oprávnenie vodcu malého plavidla – tzv. lodičák musíte absolvovat najprv teoretický kurz vodcu malého plavidla, ktorý trvá tri dni (piatok-sobota-nedeľa) a potom ísť na praktickú prípravu na Dunaji.

Po dvoch týždňoch od absolvovania kurzu pôjdete na skúšku na Dopravný úrad v Bratislave. Test pozostáva z dvoch častí a robí sa na počítači formou a), b), c). Po úspešnom absolvovalí testu vás čaká skúška z praktickej jazdy.


Pred kúpou vlastného člna si môžete u nás prenajať motorový čln alebo skúter. Potrebujete najskôr získať preukaz vodcu malého plavidla.

Preukaz má časovo neobmedzenú platnosť na vnútrozemské vodné cesty – rieky a jazerá v celej Európe. Tešíme sa na vás. Pre ďalšie informácie nás neváhajte kontaktovať telefonicky 0917 177 604.

Oprávnenie:

Kategória A – odborná spôsobilosť vodcu malého plavidla kategórie A, ktorý vedie malé plavidlo bez vlastného strojového pohonu s hmotnosťou nad 1000 kg vrátane dovoleného zaťaženia a malé plavidlo s vlastným strojovým pohonom s výkonom od 4 kW do 20 kW. Kategória B – odborná spôsobilosť vodcu malého plavidla kategórie B, ktorý vedie malé plavidlo s vlastným pohonom s výkonom nad 20 kW .

Termíny 2020

Najbližší kurz vodcu malého plavidla kategórie A a B organizujeme 12.06. - 14.06. jún 2020. Ďalšie termíny budú zverejnené.

Tešíme sa na Vás na Dunaji!

Všetko je možné a dá sa to dosiahnúť pomerne rýchlo a nie je to ani tak finančne náročné. V porovnaní s klasickým vodičákom to vychádza približne na polovičku.

172 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše